O projekcie mAsystent PIM

Darmowy program do zarządzania czasem autorstwa Przemysława Rusieckiego

mAsystent PIM 2007 dla Windows (32/64-bity)

mAsystent BOX

Program mAsystent stanowi połączenie programu do zarządzania informacją osobistą typu PIM (ang. Personal Information Manager) z oprogramowaniem do zarządzania relacjami z klientami czyli CRM (ang. Customer Relationship Management). Innym słowy to komputerowy terminarz z funkcją zarządzania kontaktami z klientami, który instaluje się w komputerze użytkownika z systemem Windows XP lub nowszym.

Autorem oprogramowania mAsystent jest Przemysław Rusiecki, który hobbistycznie zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla mikro i małych firm. Program powstał jako część pracy doktorskiej autora w 2007 r. gdy na polskim rynku nie było dostępnych zbyt wielu programów do zarządzania terminami, które w kompleksowy sposób podchodziły do tematyki zarządzania informacją a tym samym z powodzeniem mogłyby być wykorzystane w małych firmach. Na przestrzeni lat program mAsystent zyskał względnie dużą popularność gdyż łączył prostotę użytkowania z dużą funkcjonalnością. Nie bez znaczenia był także fakt, iż program dostępny jest w języku polskim oraz udostępniany cały czas bez jakichkolwiek opłat (freeware).

Mimo iż program mAsystent jest już na rynku ponad 10 lat to nadal spełnia swoją funkcję tzn. pozwala zarządzać terminami oraz budować bazę adresową wraz z historią kontaktów z klientami. Ponadto w odróżnieniu od rozbudowanych rozwiązań typu CRM, mAsystent jest prosty w obsłudze przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności oraz specyficznych funkcji dostępnych w produktach typu PIM.

Wspomaganie organizacji czasu pracy

Program mAsystent jest narzędziem wspomagającym zarządzanie informacją osobistą oraz czasem pracy (terminy, zadania, notatki itd). Z kolei termin zarządzanie czasem odnosi się do podnoszenia skuteczności działań mających na celu efektywne wykorzystanie czasu pracy przez pracownika. W teorii każdy menedżer lub szeregowy pracownik powinien być zainteresowany wdrożeniem metod zarządzania czasem w swoim życiu zawodowym oraz prywatnym. Dzięki temu będzie mógł działać efektywniej co z kolei powinno przełożyć się na korzyści dla firmy zwłaszcza jeżeli w głównej grupie kosztów przedsiębiorstwa będą znajdowały się koszty pracy. mAsystent pomoże Państwu zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu dlatego niektórzy użytkownicy programu nazywają go Prywatnym Centrum Informacji.

Patrz także: dr Przemysław Rusiecki, szkolenia dla firm

Przemysław Rusiecki
Autor projektu mAsystent

dr Przemysław Rusiecki

Autor jest adiunktem na Wydziale Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Informatyk oraz deweloper aplikacji dla systemu Microsoft Windows. Konsultant IT w branży turystycznej, trener biznesu oraz ekspert ds. e-marketingu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej na wyższych uczelniach oraz firmach szkoleniowych. Zajmuje się projektowaniem i wdrożeniami responsywnych stron oraz sklepów internetowych. Prowadzi autorskie szkolenia z e-mail marketingu oraz wykorzystania narzędzi ICT (Information and Communication Technologies) w małych przedsiębiorstwach. Jest członkiem Śląskiego Towarzystwa Marketingowego oraz Polskiego Stowarzyszenia Obsługi Klienta.

P. Rusiecki prowadzi szkolenia dla biznesu

Wybrane szkolenia

Szkolenia, konsultacje i webinary

Szkolenia stacjonarne (otwarte) odbywają się w sali komputerowej w Katowicach. Natomiast konsultacje online (zamknięte) odbywają się przez internet z wykorzystaniem specjalnych wersji programów TeamViewer QS (konsultacje) oraz TeamViewer Meeting (webinary).

Konsultacje przez internet odbywają się zazwyczaj w grupach do 6 osób. Z kolei szkolenia stacjonarne realizowane są dla grup maksymalnie 12-osobowych.

E-mail marketing z wykorzystaniem autorskiego programu AnoMail Desktop

Zasady realizacji legalnych wysyłek e-mail, omijanie filtrów antyspamowych, budowa i porządkowanie baz adresowych w oparciu o własny system e-mailingowy AnoMail Desktop, który instaluje się w komputerze z systemem Windows.

E-biznes oraz e-commerce w praktyce

W jaki sposób zaistnieć w internecie oraz jak samodzielnie zarządzać własną stroną internetową i sklepem online. Wprowadzenie w tematykę e-marketingu w tym podstawy optymalizacji (SEO) i prowadzenie kampanii e-mail marketingowych.

Pakiet Office 365 oraz SharePoint

Nauka obsługi pakiet Microsoft Office 2019 (Word, Excel, Power Point, Outlook, Access) oraz narzędzia online (Forms, Sway, Teams, Planner) w tym budowa serwisów ekstranetowych i współdzielenie danych między pracownikami w przedsiębiorstwie.

Organizacja czasu pracy i zarządzanie informacją w firmie

Szkolenie dot. organizacji dnia pracy oraz zarządzania informacją (terminy, zadania, kontakty, dokumenty seryjne, praca grupowa itd). Podstawy korzystania z narzędzi takich jak mAsystent PIM (freeware) oraz zarządzanie kontaktami w systemie SuiteCRM (open source)

inne projekty przemysława rusieckiego

Przemysław Rusiecki jest autorem pierwszego polskiego program do masowych wysyłek e-mail o nazwie AnoMail Desktop dla Windows, który stanowi alternatywę dla abonamentowych systemów online do e-mail marketingu. Program AnoMail przeznaczony jest dla firm lub osób, które nie chcą ponosić stałych opłat za prowadzenie samodzielnych wysyłek e-mail. Oprogramowanie AnoMail instaluje się w komputerze z systemem Windows i nie ponosi opłat za każdą wysłaną wiadomość e-mail.